Участь у форумі «Комплексне просторове планування громад – основа сталого розвитку України»
Протягом 2 та 3 жовтня начальник відділу архітектури, містобудування та земельних відносин Андрій Кудерський та головний спеціаліст відділу архітектури, містобудування та земельних відносин Ірина Сухарина взяли участь у форумі «Комплексне просторове планування громад – основа сталого розвитку України», який організований і профінансований HOVERLA / проєкт USAID в Україні та відбувся у місті Луцьк на території Замку Любарта.
Учасниками форуму були представники/ці Верховної Ради України, профільних міністерств, обласних військових адміністрацій, міжнародних експертів, органів місцевого самоврядування, містобудівної, землевпорядної та ГІС-спільнот, вищих навчальних закладів, громадських організацій та їх об’єднань, потенційних розробників комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад.
Беручи участь у першому дні форуму учасники отримали цінні виступи спікерів на теми:
Роль і місце просторового планування у процесах сталого розвитку;
Переваги інтегрованого підходу у просторовому плануванні
Сталий розвиток України через гармонізацію планувальних систем на рівні громади;
Цифровий простір для сталого майбутнього: інтеграція технологій та просторових рішень;
Інструменти SMART-CITY: можливості розвитку та виклики впровадження. Приклад Бучі.
Другого дня форуму учасників чекали три панельні дискусії, основними темами яких були екологія, зелені зони, просторове планування і громадські простори та роль креативних індустрій та хабів в сучасному українському середовищі.
А також надзвичайно цікавим та практичним видався воркшоп «Планування громадських просторів» проведений італійським архітектором Франческо Фреза за участі архітекторки студії Piuarch Олени Копитіни та архітектора, містопланувальника ГО «Місто.перезавантаження»Тараса Дацюка в якому учасники мали можливість самостійно розробити планування території прибережної зони річки Стир.
Величезне дякуємо за два насичені дні з надихаючими лекціями від експертів міжнародного рівня, воркшопами та екскурсіями, за можливість обмінятися досвідом та ідеями з колегами з інших територіальних громад, побачити та почути приклади успішних проєктів.
Участь у форумі з просторового планування стала значним кроком у напрямку розвитку нашої громади. Отримані знання та досвід дозволяють нам:
Поглибити розуміння сучасних підходів до просторового планування та їхньої ролі у сталому розвитку.
Ознайомитися з інноваційними інструментами та технологіями, які можуть бути використані для покращення якості життя мешканців громади.
Налагодити співпрацю з іншими громадами та експертами в галузі містобудування.
Сформувати стратегічне бачення розвитку нашої громади та розробити конкретні плани дій.