Засідання координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми при Пустомитівській міській раді
20 листопада відбулось засідання координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми при Пустомитівській міській раді, яке провела перша заступниця міського голови Тетяна Голдун.
У засіданні взяли участь представники різних структур: правоохоронних органів, соціальних служб, відділів міської ради, представники старостинських округів. Кожен із учасників поділився своїм досвідом роботи та пропозиціями заходів щодо попередження та протидії домашньому насильству на території громади.
Згідно порядку денного розглянули такі питання:
Розгляд Вимоги про надання інформації в порядку ст.25 Закону України «Про прокуратуру» Пустомитівської окружної прокуратури щодо здійснення заходів запобігання і протидії домашньому насильству.
Про стан роботи координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми при Пустомитівській міській раді за 2024 рік.
Про взаємодію щодо здійснення заходів запобігання і протидії домашньому насильству на території Пустомитівської територіальної громади.
Про внесення пропозицій щодо плану роботи координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми при Пустомитівській міській раді на 2025 рік.
Про підготовку до проведення інформаційної кампанії в рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» на території Пустомитівської міської територіальної громади.
Про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів дітям, які проживають на території Пустомитівської міської територіальної громади.
Проблема домашнього насильства є однією з найбільш гострих у сучасному суспільстві. За даними правоохоронних органів, кількість випадків домашнього насильства постійно зростає. Як зазначила Ганна Венглевська заступник начальника сектору превенції ВП № 3 ЛРУП № 2 ГУНП у Львівській області, ця проблема набуває все більших масштабів. Причини такого явища різноманітні: соціальні, економічні, психологічні. Для ефективної боротьби з домашнім насильством необхідна комплексна робота правоохоронних органів та соціальних служб.
Особливу увагу під час зустрічі було приділено ролі соціальних працівників та поліцейських офіцерів громади, які працюють безпосередньо з постраждалими. Вони розповіли про найбільш поширені проблеми, з якими стикаються люди, які зазнали насильства, та про необхідність надання їм всебічної підтримки.
За результатами засідання було прийнято рішення про:
оновлення складу координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми при Пустомитівській міській раді;
пропозиції роботи у 2025 році, які передбачають проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення про проблему домашнього насильства та шляхи його попередження на території Пустомитівської громади, що в подальшому дозволить зменшити кількість випадків домашнього насильства на території громади.