ІІ НАЦІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ ПАРТНЕРІВ (НЕ)ДИТЯЧІ ПИТАННЯ: відповідальна спільнота дорослих в захисті дитинства»
Протягом 12-13 грудня перша заступниця міського голови Тетяна Голдун взяла участь «ІІ НАЦІОНАЛЬНОМУ ФОРУМІ ПАРТНЕРІВ (НЕ)ДИТЯЧІ ПИТАННЯ: відповідальна спільнота дорослих в захисті дитинства» та активно долучилась до дискусійних панелей. Захід відбувся у м. Чернівці та організований СОС Дитячі Містечка Україна.
Виступаючи під час дискусійної панелі "Виклики для сімей і дітей в умовах війни. Регіональний контекст" Тетяна Голдун детально розповіла про досвід нашої громади у розвитку соціальної сфери. Зокрема, вона акцентувала увагу на функціонуванні ще з 2020 року Служба у справах дітей Пустомитівської міської ради та КЗ Центр надання соціальних послуг Пустомитівської міської ради, які забезпечують захист прав дітей та надають соціальну допомогу мешканцям громади. З 2021 року в Пустомитівській громаді створено ДБСТ дитячий будинок сімейного типу та у листопаді 2024 року вперше запроваджено та організовано функціонування послуги патронату над дитиною, що надаватиметься сім’єю патронатного вихователя. Пустомитівська територіальна громада спільно з СОС Дитячі Містечка України та завдяки сприянню менеджерки у соціальній сфері СОС Дитячі Містечка Львів Наталії Кузяк, реалізувала у 2023 році проєкт створення простору розвитку на базі Пустомитівська публічна бібліотека, що став майданчиком для спілкування і розвитку різних категорій дітей, а також спільно проведено навчання для фахівців соціального напрямку.
Протягом двох днів учасники обговорили широкий спектр проблем, з якими стикаються діти та їхні сім'ї внаслідок війни, зокрема психологічні травми, переривання освіти та труднощі з адаптацією до нових умов життя, як на загальнонаціональному, так і на регіональному рівнях.
В ході форуму обговорювали також важливі теми:
«Послуги для сімей і дітей виклики, можливості, реалізація на місцях»: Комплексні послуги на рівні області, які мають підтримати батьків та дітей; Послуги в громадах. Як забезпечити розвиток і сталість.
«Уроки ДІ, які ми (не) вивчили»: Сімейні форми виховання в Україні: як зберегти існуючі та створити нові; Реформа ДІ. Що змінюється для дитини?
«Відмова від інтернатів: зміна сенсів та практики на користь дитини» : Профілактика потрапляння в інтернат дітей до 3 років. Підтримка сімей; Що потрібно зробити для відмови від інтернатів? Яких послуг та рішень не вистачає.
«Люди та гроші, як рушії системних змін»: Як розвивати систему, коли бракує професіоналів? Скільки треба інвестувати в дитинство?
В часі війни кількість дітей-сиріт та дітей котрі потребують батьківського піклування різко збільшилась, тому надзвичайно важливо створювати умови для їхнього виховання в сім'ях та забезпечувати їх соціальну адаптацію.