Участь у ІІ Міжнародній конференції «Інформаційні технології у сфері захисту довкілля»
Сьогодні, 15 травня міський голова Олег Серняк взяв активну участь у ІІ Міжнародній конференції «Інформаційні технології у сфері захисту довкілля», що проходить протягом 15-16 травня 2025 року в Національному університеті «Львівська політехніка».
Конференція, організована Інститутом просторового планування та перспективних технологій за підтримки проєкту Еразмус напряму Жан Моне Модулі «Екологічний моніторинг з новими інформаційними технологіями: Європейський досвід», стала платформою для обміну знаннями та досвідом у сфері екологічної стійкості.
Очільник громади представив доповідь «Енергоефективність та відновлювані джерела енергії: шлях Пустомитівської громади до екологічної сталості», підкресливши важливість місцевих ініціатив у загальнодержавному екологічному контексті.
Також поділився досвідом участі у Кліматичній конференції в Баку та розповів про важливі програми, які вже впроваджуються або будуть найближчим часом реалізовані в громаді.
Під час круглого столу відбулося представлення низки надзвичайно важливих питань, серед яких:
Пошук енергетичних альтернатив в епоху екостандартів та пов’язані з цим виклики.
Застосування дистанційних методів цифрового моніторингу для оцінки змін лісового покриву.
Перспективи використання методів біологічної діагностики для оцінки екологічних наслідків військових дій.
Роль інформаційних технологій у створенні інтегрованого екологічного простору сучасних міст.
Аналіз чинників закарстованості та наслідків активізації соляного карсту на Стебницькому родовищі калійних солей.
Питання розроблення мікрокваліфікацій у вищій освіті, зокрема аспекти якості та цифровізації з урахуванням міжнародного досвіду.
Інновації в підготовці фахівців із просторового планування.
Такі конференції є важливим майданчиком для обміну досвідом, науковими розробками та практичними рішеннями у сфері захисту довкілля. Отримані знання та нові контакти сприятимуть розробці та впровадженню більш ефективних екологічних ініціатив, що в кінцевому підсумку позитивно вплине на якість життя мешканців та екологічний стан території громади.