Зверніть увагу!
Щотижня працівники КП «Пустомитиводоканал» ліквідовують понад 20 каналізаційних засмічень, промиваючи під значним тиском тисячі метрів трубопроводів. Причиною цьому, здебільшого, є порушення споживачами правил користування каналізацією.
Варто зауважити — щодня разом із нечистотами з житлових будинків і підприємств каналізаційними мережами міста завдовжки не мало кілометрів рухаються тонни побутового сміття, яке згодом потрапляє на решітки каналізаційних насосних станцій. Кількість сміття в стоках, коливається. Інколи за зміну працівники каналізаційних насосних станцій вручну вибирають300–400 кілограм з однієї каналізаційної станції .
Звідки ж береться сміття? Основне джерело — унітаз, який мешканці використовують як смітник. Ганчір’я, памперси, засоби особистої гігієни, зіпсовані овочі та фрукти, пакети, навіть рештки мертвої птиці… І це не повний перелік. Влітку викидають багато відходів від овочів та інших продуктів . Вони руйнують решітки, які повинні затримувати великогабаритні відходи.
Харчові та побутові відходи, які потрапляють у каналізацію можуть зупинити роботу, як і внутрішньобудинкових систем, так і роботу мереж водовідведення. Крім того, сміття, яке потрапляє до каналізаційних насосних станцій, значно ускладнює роботу обладнання та персоналу.
На жаль, під час великих злив самовільно знімаються каналізаційні люки;у такий спосіб до системи потрапляє не лише бруд із вулиці, а ще й коробки, залишки шин, пакети, метал, дерево тощо. Непоодинокі випадки скидання в каналізаційні колектори будівельного сміття: плитка, пластик, щебінь, навіть зливають бетон, траплялись і мертві тварини.
Треба пам`ятати, що міська каналізаційна система не призначена для утилізації сміття, і викидати в неї тверді побутові відходи категорично заборонено.
Що не можна викидати в каналізацію:
- Залишки їжі.
- Засоби особистої гігієни, підгузки.
- Чайну заварку та пакетики.
- Ганчірки, мочалки, губки для миття посуду.
- Поліетиленові пакети, залишки від упаковки продуктів.
- Жувальні гумки, пластир тощо.
- Предмети з пластику, скла, металу.
- Будівельне сміття.