"Після війни тяжко адаптуватися". Історії військових, які після АТО розпочали власну справу
На Львівщині є 240 підприємців, які повернулися із зони бойових дій на Сході. Військовослужбовці відкривають власні справи в різноманітних сферах: від кулінарії до виготовлення іграшок та ковальства. Про роботу та адаптацію до звичного життя Суспільному розповіли підприємці, які повернулися з АТО.
Шість років тому Михайло Бражнюк був у АТО. Повернувшись зі Сходу, чоловік розпочав власний бізнес — створив ковальську майстерню. Там окрім нього працює ще одна людина.
"В 2014 році я був водієм в реактивному дивізіоні. Повернувся у 2015 році. Дуже багатьом тяжко після АТО адаптуватися. Мені якось той період легко пройшов через те, що я мав роботу. Вже на той момент я мав замовлення. У майстерні ми робимо ковані ворота, балкони, поруччя, опори для столів у стилі лофт та багато різного", — каже Михайло Бражнюк.
Іван Яксманицький ще 3 роки тому був водієм на війні. Зараз чоловік виготовляє іграшки для дітей. Їх називають "Складанки". Розповідає, що кожну іграшку тестують його діти
"Як ми їх зробили, дружина дала донечкам. Тоді дали їм фломастери і вони придумали, як цим алфавітом бавитись. Можна вивчати букви, але вони зробили асоціації. Наприклад літеру "З" розмалювали смужками, ніби це зебра", — каже Іван Яксманицький.
Загалом на Львівщині є 240 підприємців-атовців, які розпочали власну справу.
"Впродовж 2015 – 2021 років до центрів зайнятості області звернулися приблизно 9 тисяч таких людей за допомогою у працевлаштуванні. З них 240 отримали одноразову виплату для започаткування підприємницької діяльності", — каже заступниця начальника відділу сприяння працевлаштування Львівський обласний центр зайнятості Оксана Гаврилюх.
Загалом на Львівщині є близько 16 тисяч людей, які звернулись за допомогою у центр зайнятості.
За матеріалами UAСуспільне.Львів
(М.Бражнюк, житель с.Семенівка)