СПІВРОБІТНИЦТВО ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Дата: 01.04.2021 15:33

Сьогодні, 1 квітня,  відбулась зустріч керівників територіальних громад колишнього Пустомитівського району, ініційована головою Пустомитівської громади, Олегом Серняком. Серед учасників були присутні: Роман Филипів, депутат Львівської обласної ради, Тетяна Голдун, заступник Пустомитівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, Богдан Дубневич, голова Солонківської громади, Володимир Гутник, голова Зимноводівської громади та профільні заступники Щирецької, Оброшинської, Давидівської, Підберізцівської та Мурованської громад. Також на зустріч був запрошений Іван Лабай, директор КНП «Пустомитівська ЦРЛ» та Володимир Говенко, голова депутатської бюджетної комісії Пустомитівської міської ради.

Основним питанням, яке об’єднало очільників стало  матеріальне забезпечення Центральної районної лікарні, спільне фінансування та утримання цієї структури. Варто зауважити, що сьогодні даний медичний заклад скеровує усіх свої зусилля на лікування пацієнтів з COVID-19.

Завдяки статистичній інформації, яку надав Іван Лабай, усі присутні одноголосно погодились долучитись до співфінансування витрат, зокрема на збільшення встановлення кисневих точок  та закупівлі системи киснепостачання, оскільки мешканці сусідніх територіальних громад також користуються послугами Пустомитівської центральної районної лікарні.

Серед питань, які обговорювались, варто виокремити й прийняття місцевих програм територіальних громад щодо надання субвенцій Пустомитівській міській раді на забезпечення інсуліном, пільгове ортопедичне зубопротезування та забезпечення безкоштовними рецептами хворих, які відносяться до пільгових категорій.

Роман Филипів підтримав ініціативу керівників громад та запевнив, що дане питання візьме на особистий контроль як мешканець громади та депутат Львівської обласної ради.

Підсумовуючи, варто сказати, що найближчим часом буде скеровано лист Ірині Гримак,  голові Львівської обласної ради щодо виділення коштів на покращення матеріального забезпечення лікарні.

Зауважимо також, що керівники громад висловили  спільне побажання частіше проводити такі зустрічі, обговорюючи проблемні питання та обмінюючись досвідом.