«Челендж «Навчай українською»

Дата: 29.10.2021 08:32
Кількість переглядів: 299

 

У рамках Бюджетної програми на 2021 рік за КПКВК 3401070 громадській організації «Українська гуманітарна платформа», відповідно до Календарного плану надання фінансової підтримки інститутам громадянського суспільства на реалізацію проєктів, заходів національно-патріотичного виховання на 2021, затвердженого наказом Міністерства молоді та спорту України від 06 серпня 2021 року № 2836 передбачено надання фінансової підтримки громадській організації «Українська гуманітарна платформа» для реалізації проєкту «Челендж «Навчай українською» спрямованого на підвищення ролі української мови як національної цінності та важливого атрибута національної ідентичності, подолання мовнокультурної меншовартості українців.

Вільне володіння державною мовою - це одна з ключових компетентностей для школярів. В Україні існує проблема - у багатьох гуртках та секціях у великих містах викладають не державною мовою. Це стає перешкодою для того, щоб діти добре оволоділи українською мовою.

Окрім того, це порушення закону «Про освіту» та статті 30 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». У листопаді 2020 року та у квітні 2021 року ініціатива «Навчай українською» (небайдужі громадяни, представники різних громадських організацій, зокрема «Української гуманітарної платформи», «Порталу мовної політики», спільноти «Мова об’єднує», батьки, волонтери, які об’єднались навколо ідеї популяризації української мови в освіті) провели два 21-денних челенджі «Навчай українською» https://www.facebook.com/teach.in.ukrainian, які широко висвітлювалися у ЗМІ та у соціальних мережах.

У курсі взяло участь півтори тисячі викладачів. Проєкт підтримали Український Культурний Фонд, низка організацій та медіа. У результаті цього челенджу більше сотні гуртків перейшли на українську мову навчання. Наш відеоролик із закликом викладачів спортивних секцій, тренерів навчати дітей українською мовою: https://youtu.be/i3umBFqDznQ

Протягом 29 жовтня – 30 листопада 2021 року заплановано реалізацію проєкту «Челендж «Навчай українською» (далі – Проєкт) за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України, в рамках якого з 5 листопада 2021 року впродовж трьох тижнів відбудеться безкоштовний онлайн-курс (7 вебінарів та 15 практикумів) по вивченню та удосконаленню володіння українською мовою. Цільова аудиторія заходу: викладачі і тренери позашкільних закладів, гуртків та спортивних секцій.

Реєстрація участі в онлайн-курсі до 3 листопада, анкета для заповнення: https://forms.gle/tByp8BSMzcHimLqs9. Контактна особа, голова громадської організації «Українська гуманітарна платформа» - Федечко Наталія, тел.: +38067783959

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних