Дії при евакуації

Дата: 04.02.2022 11:14

При оголошенні евакуації вмикаються електросирени і переривчасті гудки інших сигнальних засобів, які означають сигнал цивільного захисту «УВАГА ВСІМ!».

Почувши сигнал, необхідно негайно ввімкнути радіоприймач (FM діапазон UА: «Українське радіо» діапазон 103,3 Мгц), або телевізор (телеканал «Суспільне UА: Львів» і «ТРК Перший Західний») і прослухати повідомлення, в тому числі те, яке передається за допомогою вуличних гучномовців.

В повідомленні ви отримаєте інформацію щодо надзвичайної ситуації та Ваших подальших дій: куди і в якому напрямку рухатись до найближчого безпечного району або захисної споруди, а також заходах безпеки. Про отриману інформацію сповістить сусідів, особливо людей похилого віку. Перед тим, як залишити житло, необхідно зачинити вікна, вимкнути газ, воду і електрику, забрати продукти з холодильника.

Евакуйовані громадяни повинні мати при собі документ, що засвідчує особу (паспорт, військовий квиток, документ про освіту, трудову книжку, пенсійне посвідчення або свідоцтво про народження), гроші та цінності, продукти харчування та питну воду на 3 доби, постільну білизну, необхідний одяг та взуття загальною вагою не більше 50 кг на кожного члена сім'ї. Дітям дошкільного віку вкладається в кишеню або пришивається позначка, на якій вказано прізвище, ім'я та по-батькові.

У кожній родині на випадок евакуації треба мати так звану «тривожну валізу» на кожного члена сім'ї - базовий набір, який включає в себе:

1. Рюкзак або валіза: там мають бути всі речі з списку, які зберігається в доступному місці.
  2. Особисті документи (бажано зробити копії всіх документів), готівка та банківські картки.
  3. Ліхтар з батарейкою, ніж, запальничка або сірники, свічки, зарядні пристрої.
  4. Аптечка з перев’язочними матеріалами, антисептик, таблетки від серця, шлунку, сорбенти, знеболюючі і заспокійливе (мінімум).
  5. Нитки, голки, ізолента, суперклей.
  6. Одяг та взуття по сезону, комплект натільної білизни.
  7. Запас продуктів, води, посуд.
  8. Засоби особистої гігієни.

Виконуйте всі розпорядження адміністрації приймальних евакуаційних органів, працівників органів місцевого самоврядування, поліції та ДСНС. Допомогайте один одному, особливо літнім людям та особам з інфалідністю.

Висока організованість та дисциплина кожного громадянина- головне в період евакуації!