18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 18.10.2022 15:51

Громадська організація «Центр «Жіночі перспективи» вже понад 24 роки працює в напрямку протидії торгівлі людьми. Це і превентивна робота – висвітлення проблематики, інформування населення, проведення публічних заходів та інтерактивного навчання (тренінги, інфосесії), круглих столів та семінарів. Також це робота з підвищення/ набуття компетенцій для виявлення, ідентифікації та надання допомоги потерпілим.

З вересня цього року за підтримки Міжнародної організації з міграції та фінансової допомоги  Міністерства закордонних справ Норвегії ми розпочали програму із забезпечення комплексного реагування у сфері захисту осіб, які постраждали від торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно-зумовленого насильства у воєнний час у Львівській області.

Цей день започаткований Європарламентом у 2007 році для консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності з одним із найдавніших жахливих явищ у суспільстві – торгівлею людьми. Як завжди, від такого найбільше страждають найуразливіші категорії людей.

Задля інформування населення ГО пропонує навчальний онлайн-квест з безпечного працевлаштування, розроблений та наданий МОМ задля недопущення потрапляння наших громадян в тенета сучасного рабства.

Це новий відеоролик «Тобою скористалися»  UA_Subtitles, рекомендований для керованого перегляду з обговоренням.

Популярний серед учнівської та студентської молод і онлайн квест за посиланням https://quest.stoptrafficking.org/start

Нагадуємо також за дієву інтерактивну «Дорожню мапу щодо отримання допомоги в ситуаціях, пов’язаних з торгівлею людьми» за посиланням: https://sites.google.com/view/lviv-slavery-victims-help

Соціальний відеоролик «Зупини торгівлю льдьми», який переконливо стисло розповідає про вербувальників  та методи потрапляння в тенети рабства  https://m.youtube.com/watch?v=ovo-kJhcrL0

Наша обізнаність нас врятує! Від цього може залежати чиєсь майбутнє.

А також номери телефону Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону.

Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!

527.org.ua – електронні консультації
 527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні
 0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні
 Графік роботи гарячої лінії: пн-нд з 08:00 до 20:00*

#ПротиДійТоргівліЛюдьми

Координаторка програми протидії торгівлі людьми, менеджерка проєкту, Олена КАЛЬБУС

тел.0974482274,  kalbusolena@gmail.com

Конт. особа: спеціаліст по роботі з ОМС Центру «Жіночі перспективи», фахівчиня з програми профілактики

Надія КОСТІНА, тел.0677005061, nadin379lviv@gmail.com

ЗА ДАНИМИ ПРЕДСТАВНИЦТВА
 МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ З МІГРАЦІЇ (МОМ) В УКРАЇНІ:

>300 000  українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року

67% – постраждалих від торгівлі людьми – чоловіки

92% – випадків торгівлі людьми у 2022 році – трудова експлуатація

80%– постраждалих від торгівлі людьми мають вищу або технічну освіту

50%– постраждалих осіб – молодь до 35 років

3 та 83 – вік наймолодшої й найстаршої постраждалої

За даними МОМ, з початку війни більше половини українців втратили доходи, 44% населення втратили роботу, а кожен третій зазнав переміщення.

Кожен четвертий українець готовий нелегально перетнути кордон, працювати в замкнених приміщеннях, на нелегальному виробництві чи віддати паспорт роботодавцю. 39% українців готові погодитися на роботу в обмін на безкоштовне проживання та харчування.

Війна зробила нас особливо вразливими. Багато людей втратили відчуття безпеки та були змушені були покинути свій дім та шукати прихисток. Багатьом невистачає коштів не тільки, щоб жити як раніше, а щоб жити взагалі. І цим можуть скористатися…