Твоя кров може воювати!

Дата: 31.01.2023 09:13

Шановні машканці громади, запрошуємо Вас зробити свій внесок у Перемогу!

Для усіх небайдужих міська рада спільно з Благодійний фонд "Із янголом на плечі" організовує поїздку у Львівський Центр Служби Крові здати кров для порятунку життів поранених військовослужбовців та цивільних.

Попередній запис ОБОВ‘ЯЗКОВИЙ

Виїзд відбудеться 4 лютого о 08:00 год від будівлі міської ради.

Для детальнішої інформації та запису можете звертатись за номером: +380 (97) 442 97 76 (Тетяна)

Нашим воїнам доводиться боротися за кожен метр української землі. І це збільшує потребу в донорській крові - маємо створити такий запас, аби кожен, хто її потребує, отримував невідкладно.

Здай кров - врятуй життя!

За даними Міністерства охорони здоров'я України, одна донація рятує три людських життя.

Не забудьте взяти з собою паспорт та ідентифікаційний код.

Працюємо разом заради перемоги! Допомагаємо один одному, чим можемо. Впевнені - Україна обовʼязково переможе!

Що потрібно знати, щоб здати кров?

Зауважте! Донорами можуть стати особи від 18 до 60 років.

Перерва між кровоздачами повинна бути не менше ніж 60 діб!

Донор повинен прийти в пункт переливання крові зі своїм паспортом.

Обов’язково поснідати! Не рекомендується вживати жирну, смажену, гостру і копчену їжу. Вранці, перед здачею крові, не можна пити кавові напої, лише чай.

За 3 дні до візиту у відділ переливання крові не можна вживати алкоголь, медикаменти і фарбувальні напої.

Вага дівчат, жінок не повинна становити менше ніж 55 кг, а чоловіків – 65.

Дівчатам, жінкам не рекомендується здавати кров під час критичних днів, бажано через 5 днів після закінчення.

- якщо ви приймаєте лікарські засоби та бажаєте стати донором, необхідно припинити приймання медикаментів за 3 доби

- до донорства (можливість припинення приймання медикаментів необхідно узгодити з вашим особистим лікарем)

Також не можна здавати кров жінкам, у яких є діти до 1 року.

Здача крові безпечна для донора – донорські пункти в Україні забезпечені одноразовим, стерильним обладнанням та індивідуальними системами. Шприци й голки одноразового користування розкривають тільки в присутності донора.

Після використання вони знищуються.

«У мене розповсюджена група крові, моя кров не потрібна». Саме така кров найпотрібніша! Якщо вона так поширена серед здорових, то вона так само поширена і серед хворих. Кров всіх груп – і розповсюджених, і рідкісних – потрібна постійно. Спеціального тривалого відпочинку після кроводачі не потрібно.

Після здачі крові потрібно посидіти протягом 10-15 хвилин, уникати важких фізичних навантажень протягом дня і слідувати простим рекомендаціям по харчуванню. Якщо Ви палите, слід утриматися від куріння протягом години до і після кроводачі.

Бажаємо всім здоров’я!