Захист здорового насіння та здоров’я рослин

Дата: 12.05.2023 13:18
Кількість переглядів: 168

Організація Обєднаних Націй оголосила 12 травня Міжнародним днем здоровя рослин. Мета полягає в тому, щоб підвищити глобальну обізнаність про те, як захист здоров’я насіння та рослин може допомогти покласти край голоду, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та прискорити економічний розвиток .

          Здорове насіння дає—здорові рослини. Насіння — це живий організм, тому його висока продуктивність залежить від дбайливого поводження з ним і його належного зберігання. Рекомендується використовувати все насіння овочевих культур протягом двох років після придбання (в залежності від культури). Насіння також додають у харчування,  воно швидко відновлює сили, підвищує працездатність, покращує настрій та активізує захисні функції організму. Насіння, як і рослини є чудовим джерелом здорових жирів, білка, клітковини та антиоксидантних поліфенолів. Воно зменшує й ризик деяких захворювань. Насіння є важливим і обов’язковим компонентом моделі здорового харчування. Його споживання допомагає, серед інших інтервенцій, знизити рівень цукру в крові, холестерину та артеріального тиску   Насіння містить усі необхідні речовини, необхідні для розвитку рослин.

       Від насіння та рослин залежить і наше здоровя, і здоровя нашої планети. Рослини виробляють 98% кисню, яким ми дихаємо, складають 80% їжі, яку ми їмо. Сьогодні відомі 25000 видів рослин, із яких майже 3000 їстівні. Кисень і їжа які ми отримуємо від рослин, дають нам необхідну енергію, щоб рости, рухатись. Рослини дають нам ліки, коли ми хворіємо.

               Своїми коренями рослини зміцнюють ґрунт і запобігають його руйнування. Вони також підтримують здоров’я ґрунту(родючість ). Якісні, міцні ґрунти та здорові рослини нероздільно зв’язані  одне з одним. Тому для виживання людей і інших форм життя на Землі дуже важливо піклуватися про рослини та підтримувати їх здоровя. 30% поверхні Землі заселено рослинами.  Якщо розглядати  поверхню землі із космосу, то буде видно, що зелений колір – один із основних кольорів разом  з коричневим і синім.

            За повідомленнями ФАО(Організація продовольства та сільського господарства ООН) щорічно внаслідок впливу небезпечних шкідливих організмів рослин втрачається 40% урожаю сільгоспкультур.

            Зміни клімату та діяльність людини змінили екосистеми, стали причиною зменшення біорізноманіття,  з’явилися нові технології. У сучасних інтегрованих системах захисту рослин,  провідним є хімічний метод. Ця тенденція на тривалий час збережеться і в майбутньому, оскільки науково обґрунтоване застосування пестицидів, порівняно з іншими засобами захисту від шкідливих організмів, забезпечує його високу біологічну і економічну ефективність.  Сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур передбачають застосування пестицидів з урахуванням економічного порогу шкодочинності, що значно зменшує пестицидне навантаження до довкілля.

          Міжнародні подорожі та торгівля, які втричі збільшилися за останнє десятиліття, можуть швидко поширювати шкідників, хвороби, фітонематоди та бур’яни по всьому світі, завдаючи великої шкоди місцевим рослинам та середовищу.

         Як і у випадку зі здоров’ям людини,  захист рослин від шкідливих організмів набагато вигідніший, ніж боротьба з надзвичайними ситуаціями. Профілактика має вирішальне значення, для уникнення нищівного впливу шкідливих організмів на сільське господарство, засобів до існування та продовольчої безпеки.

         Будьте обережні, замовляючи рослини та рослинні продукти в Інтернеті або через поштові служби, оскільки невеликі пакунки можуть легко обійти звичайний фітосанітарний контроль.     

    

Що ми можемо зробити, щоб підтримати здоровя рослин

        Якщо ви землекористувач, запобігайте поширенню шкідників, використовуючи лише сертифіковане насіння та саджанці, вільні від шкідників. . На насінні можуть негативно позначатися висока температура та вологість, знижуючи його силу росту і енергію проростання. Тому насіння потрібно зберігати в прохолодному, сухому місці, захищеному від прямого сонячного світла, та запобігти його пошкодженню під впливом вологи. Банки, пакети з фольги та мішки є повітро- та водонепроникними. Недбале поводження з насінням може призвести до пошкодження оболонки насіння. Тверда, але тендітна оболонка захищає живий організм усередині насіння (утворення тріщин в оболонці або руйнування драже). Мішки з насінням не можна кидати, оскільки оболонка насіння та зародки можуть тріснути, що порушить процес проростання.

         Регулярно відстежуйте та повідомляйте про появу шкідників на ваших ділянках.

        Застосовуйте екологічно чисті методи боротьби зі шкідливими організмами, включаючи ті, які базуються на біологічних підходах, які не вбивають запилювачів, а також корисних комах і організмів.

БІОПРЕПАРАТИ.  -     Біофунгіцид планриз -  препарат  на  основі  живих   бактерій  Pseudomohas  fluorescehs,  має  фунгіцидну  і  ростостимулюючу  дію,  використовується  як  протруйник  насіння  шляхом  інокуляції  та  фунгіцид  для  обробки  посівів  с/г   культур  від  хвороб  на  зернових,  зернобобових,  картоплі,  помідорах, баклажанах, соняшнику,  огірках,  капусті,  цибулі,  плодових, кісточкових, ягідниках,  квіткових  культурах.

  -      Діазофіт -  на  основі  живих  бактерій,  які  здатні  асоціювати  з кореневою  системою озимих  зернових  культур і засвоювати  від  30  до  45кг  азоту  на  1га. 

   -        Ризоентерин  -  на  основі  живих  бактерій,  що  використовують  під  ярі  зернові.

   -        Ризобофіт  -   на  основі  бульбочкових   бактерій  бобових  культур,  які  здатні  засвоювати   за  вегетацію  від  125  до  480 кг  на  1 га  азоту  з  повітря,  50%  якого  залишається  в  грунті  під  наступну  культуру.

  -       Фосфоробактерин -  на  основі  грунтових  бактерій,  які  здатні  мобілізувати  важкорозчинний  фосфор  у  легкодоступні  форми  для  забезпечення  рослин   в  кількості  40 кг діючої  речовини  на  1 га.

   -         Бактороденцид -  препарат  являє  собою  вологе  зерно,  на  якому  вирощені  бактерії  Ісаченка  в  боротьбі  з  мишами  та  полівками  на  полях,  луках, садах, скиртах,  парниках,  складах  з  насіннєвою  продукцією  а  також  жилих  приміщеннях  людей.

              Біологічні   препарати  надійно  захищають  урожай   та  безпечні  для  людей  і  довкілля.

 

        Відповідно  до   ст.3 Закону  України  « про пестициди  і  агрохімікати», Постанови  КМУ від 26.06.1996 року № 679 « Про          затвердження  Положення  про спеціальні  сировинні зони  для виробництва с/г продукції, широке  застосування біологічних  препаратів  забезпечить економію  матеріальних  ресурсів, забруднення  довкілля  та  с/г  продукції  хімічними  препаратами  та  продуктами  їх  деградації,  покращить  фізико- хімічні  властивості  грунтів.

        Одним із  шляхів  підвищення  родючості  грунтів  є  відновлення  та  збільшення  концентрації  грунтової  мікрофлори  шляхом  внесення  комплексу  біопрепаратів   на основі  азотфіксуючих  та  фосфоромобілізуючих  бактерій, які  можуть  забезпечити  рослини  до  30-45  кг біологічним  азотом  на  1га  та  збільшити  на  40 кг забезпеченість  рослин  фосфором.  

        Скористайтеся перевагами сучасних цифрових технологій, мобільних додатків і програмного забезпечення, щоб отримати доступ до інформації про те, як запобігти поширеню шкідників  і хвороб рослинам і боротися з ними, також повідомляти про спалахи.

         Підприємства приватного сектору  - зробіть торгівлю та транспортування насіння, рослин і рослинних продуктів безпечнішими, дотримуючись міжнародних стандартів охорони здоровя рослин і законодавства. Громадськість повинна бути обізнана про ризики, пов’язані з транскордонним переміщенням насіння, рослин і рослинної продукції, які можуть бути джерелом шкідників і хвороб.  Купуючи насіння, рослини та рослинну продукцію, особливо шляхом дистанційної торгівлі, яка обходить регулярні фітосанітарні перевірки потрібно бути дуже обережними, таке переміщення продукції може поширювати шкідливі організми – іноді з руйнівними результатами.

        Уряди можуть захищати насіння та здоровя  рослин багатьма способами, таким чином підвищуючи продовольчу  безпеку, захищаючи навколишнє середовище та сприяючи торгівлі.

       Сприяти проведенню інформаційних компаній щодо важливості насіння та здоровя  рослин і того, що кожен може зробити для їх захисту.

         Інвестувати більше в дослідження, пов’язані зі здоровям рослин, в інноваційні практики та технології, а також заохочувати приватний сектор  і землекористувачів всіх форм власності робити це.

       Забезпечувати, щоб фітосанітарні вимоги щодо імпорту ґрунтувалися на стандартах ІРРС і були технічно обґрунтованими, відповідали ризику зараження шкідливими організмами, являли собою найменш доступні обмежувальні заходи та створювали мінімальні перешкоди для міжнародного руху людей, товарів і транспортних засобів.

       Забезпечувати дотримання стандартів охорони здорового насіння та здоров’я рослин і посилити потенціал захисту насіння та рослин, у тому числі шляхом проведення оцінки фітосанітарної спроможності (РСЕ) у співпраці з Секретаріатом ІРРС.

       Посилити системи моніторингу та раннього попередження для захисту здорового насіння та  здоровя  рослин.

        Узгоджувати політику та дії з цілями сталого розвитку, пов’язаними зі здоров’ям насіння та рослин, зокрема тими, які спрямовані на усунення голоду,  недоїдання,  зменшення бідності та загроз для навколишнього середовища.

 

 

ГУ Держпродспоживслужби

У Львівській області                                                            

К.І. Верещинська

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних