Пустомитівська ДПІ: Порядок реєстрації та використання РРО

Дата: 16.08.2023 16:53

15.08.2023 міським головою Пустомитівської територіальної громади Олегом Серняком спільно з начальником Пустомитівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Романом Сасом проведено робочу зустріч щодо новацій, передбачених Законом України від 30 червня 2023 року 3219-IX „Про внесення змін до Податкового кодексу України та законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану” (далі – Закон № 3219).

Під час зустрічі особливу увагу приділили питанням застосування РРО/ПРРО на перевагах застосунку програмного РРО, розробленого ДПС.

ПРРО має чимало переваг перед класичними, а саме:

вільний вибір для суб’єкта господарювання;

відсутність посередників (екваєра, ЦСО);

• відсутність експертизи для комерційних ПРРО;

• пристосованість для будь-якого пристрою, що підтримує операційну систему Windows, Android; iOS; WEB-ВЕРСІЯ;

• реєстрація в режимі онлайн в контролюючому органі;

• виключно електронний документообіг;

• безкоштовність програмного забезпечення (програмне рішення ДПС).

Реєстрація ПРРО проводиться на підставі заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО.

Суб'єкти господарювання можуть зареєструвати ПРРО, скориставшись безкоштовним програмним рішенням, яке розміщено на вебсайті ДПС України у банері „Програмні РРО” (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/).

За результатами зустрічі вирішили забезпечити належний рівень якості інформаційно-роз'яснювальної компанії щодо новацій податкового законодавства, передбачених Законом  № 3219, зокрема у частині реєстрації РРО та поновлення відповідальності за порушення вимог Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сферф торгівлі, громадського харчування та послуг” з 01.10.2023.