Після 1 січня 2025 року незатребувані ділянки-земельні паї будуть визнані безхазяйними і передані у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані.

Дата: 15.01.2024 11:14
Кількість переглядів: 69

Право на земельний пай засвідчується сертифікатом. Його власник має право володіти та користуватися своїм паєм. Так як сертифікат засвідчує лише право його власника на отримання земельної ділянки (а не право на саму ділянку), то цей документ не визначає меж земельної ділянки, а вказує лише його площу в умовних кадастрових гектарах і вартість .

Для оформлення права власності на земельну ділянку (пай), вам необхідно здійснити такі дії:
•    звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування  із письмовим клопотанням про надання дозволу на виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). До заяви необхідно додати: копію сертифікату на земельну частку (пай).
•    після отримання рішення органу місцевого самоврядування необхідно звернутися до землевпорядної організації та укласти договір на розробку технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
•    за результатами розробки вказаної проектної документації потрібно зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі (ДЗК) з присвоєнням їй кадастрового номеру. За результатами реєстрації видається Витяг з Державного земельного кадастру.
•    після того, як ви отримали Витяг з Державного земельного кадастру, вам необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування  для затвердження технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та виділенння земельної ділянки в натурі (на місцевості);
•    із рішенням про затвердження проектної документації необхідно звернутись до державного реєстратора та здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку. За результатами реєстрації отримати Витяг про державну реєстрації права власності на нерухоме майно, а саме земельну ділянку (пай).

Відповідно до ст. 13 Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» у власників паїв є час до 1 січня 2025 року, щоб оформити право власності на земельні ділянки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь