ДІТИ ЗА КЕРМОМ СКУТЕРА? ДЛЯ МОТОЦИКЛІСТІВ ТА СКУТЕРІВ ТАКОЖ Є ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

Дата: 06.03.2024 11:34

Під час весняно-літнього періоду, патрульні все частіше зупиняють підлітків, які нехтують безпекою на дорозі.

Тож поліцейські офіцери громади нагадують про правила та вимоги для тих, хто обрав для пересування мототранспорт.

Пам’ятайте, що мопеди мають бути зареєстровані, як транспортні засоби, а водії повинні мати при собі посвідчення водія. Під час патрулювання офіцери громади все частіше зупиняють підлітків, які нехтують безпекою на дорозі. Тому поліцейські нагадують, що правила дорожнього руху розповсюджуються на всіх учасників дорожнього руху, серед яких і скутеристи. Особливе звертання до дорослих, діти яких їздять на мототехніці без водійського посвідчення, мотошоломів і необхідних знань правил дорожнього руху.

Відповідно до п. 2.1 (Водій механічного транспортного засобу, у даному випадку скутера чи мопеда, повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, реєстраційний документ на транспортний засіб, поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності) ПДР. Відповідно до п. 2.13 (Право керувати транспортним засобом може бути надано особам, які керують мототранспортними засобами і мотоколясками (категорії А1, А) — з 16-річного віку) ПДР. За невиконання згаданих вимог встановлена адміністративна відповідальність. Так, за ч.1 ст.121-3( Керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знаку) КУпАП.

Порушникам загрожує штраф 1190 гривень. За ч. 2 ст.126 (Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом) КУпАП. Штраф — 3400 гривень. За ч. 5 ст. 121 (Порушення правил користування мотошоломами) КУпАП штраф — 510 гривень.

Дотримуйтесь ПДР! Безпечної дороги!

Поліцейські офіцери громад Львівської області