Пустомитівська громада в числі «100 лідерів цифрової трансформації України»

Дата: 07.05.2024 09:13

🗓Наприкінці квітня міський голова Олег Серняк відвідав форум Digital Power Summit 2024, який ініціювали Міністерство цифрової трансформації України та швейцарсько-українська Програма EGAP що виконується Фонд Східна Європа.

📝Серед основних тем, що обговорювались на саміті були:

✅Цифрові інструменти у освітній, медичній, соціальній та фінансовій сферах;

✅Цифрова економіка і цифрові послуги;

✅Кібербезпека та кіберстійкість;

✅Розвиток людського капіталу та державні програми для цього;

✅Естонський досвід із розвитку цифрової трансформації у малому місті.

☝️Пустомитівська територіальна громада посіла 71 місце серед 100 найкращих цифрових громад та отримала почесну відзнаку за лідерство в цифровізації громади щодо впровадження інноваційних рішень, які сприяють покращенню ефективності роботи влади задля покращення якості життя мешканців громади. Участь у форумі прийняло більше 140 громад.

🤝Разом з іншими учасниками саміту міський голова мав можливість обговорити у групах успішні локальні цифрові проєкти: проаналізувати результати, обмінялися думками та ідеями. Менторами груп стали регіональні координатори Програми EGAP та CDTO ОВА. Після обговорень кожна група представила учасникам форуму цифрові кейси, які можна ініціювати на місцевому рівні.

📌Також онлайн до форуму долучився Індрек Еенсаар, керівник Департаменту Інновацій муніципалітета Сауе (Естонія). Він поділився досвідом цифровізації в своєму муніципалітеті та наголосив на важливості підтримувати жителів громад під час впровадження цифрових проєктів.

А ще було презентовано пілотний Індекс цифрової трансформації територіальних громад України. Завдяки якому можна визначати сильні та слабкі сторони та впроваджувати цифрові ініціативи.

Для вимірювання Індексу використали наступні показники:

☑️цифрова економіка в ТГ;

☑️розвиток цифрових навичок населення;

☑️ інфраструктура;

☑️цифровізація публічних послуг;

☑️цифрова трансформація ОМС.

Ми і надалі будемо продовжувати роботу в напрямі цифрової трансформації та реалізовувати нові проекти у цій сфері.