Пожежонебезпечний період: правила поведінки

Дата: 09.05.2024 15:47

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

✅Розпалювати багаття у лісі.

✅Заїжджати на територію лісового фонду на транспортних засобах.

✅Відвідувати ліс із переважанням хвойних насаджень за 5 класу пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека).

✅Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки.

✅Залишати в не передбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір`я тощо.

✅Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправляння двигунів тощо).

✅Використовувати пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.

✅Розміщувати ближче ніж за 100 м від хвойного лісу, 50 м – змішаного, 20 м – листяного склади паливно-мастильних та інших горючих матеріалів, автозаправні станції та вогненебезпечні виробництва, смітники, житлові та виробничі приміщення.

✅Спалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

✅Залишати під час будівництва доріг, газопроводів, нафтопроводів, мереж електропередачі, зв`язку, радіофікації, інших комунікацій та об`єктів деревні залишки і горючі матеріали.

✅Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

📌Рятувальники закликають: якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

‼️Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

Необережне поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу несе за собою адміністративну та кримінальну відповідальність згідно чинного законодавства України.

Головне управління ДСНС України у Львівській області