З настанням холодів невидимим ворогом стає чадний газ!!
У холодну пору прилади, що використовуються для обігріву, можуть бути не лише порятунком, а й джерелом непоправної біди, якщо експлуатувати їх неправильно.
Чадний газ абсолютно невідчутний для людини, але впливає на організм навіть у невеликій концентрації та може призвести до смерті. Він утворюється в процесі горіння та не має запаху, смаку або кольору. Саме тому для його ідентифікації необхідний спеціальний прилад — детектор чадного газу.
Симптоми отруєння чадним газом:
головний біль;
нудота;
прискорене дихання;
слабкість;
відчуття втоми й запаморочення.
Як діяти при отруєнні чадним газом:
відкрийте вікна в приміщенні та викличте аварійну газову службу за номером 104;
вимкніть всі прилади, які можуть генерувати чадний газ;
якщо погано комусь поруч — винесіть потерпілого на свіже повітря, надайте першу домедичну допомогу та викличте 103.
Обов'язкове встановлення сигналізаторів контролю мікроконцентрацій чадного газу та контролю довибухових концентрацій газу є важливим заходом для забезпечення безпеки людей, які проживають або працюють у приміщеннях з газовим обладнанням.
Відповідно до вимог ДБН В.2.5-20-2001 «Газопостачання» у приміщеннях, в яких встановлюють газове обладнання з відведенням продуктів згоряння в димохід, обов'язково встановлюються сигналізатори контролю мікроконцентрацій чадного газу та контролю довибухових концентрацій газу.
Власники житла та інших об'єктів, на яких встановлено газове обладнання, повинні уважно поставитися до цієї вимоги й забезпечити встановлення сигналізаторів згідно з правилами безпеки.