Ветеранам - нова професія або підвищення кваліфікації

За ![]()
робітничими професіями та ![]()
![]()
освітніми програмами на безоплатній основі можуть навчатися учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни
. Такий вишкіл проводиться у 8 центрах профтехосвіти ДДержавна служба зайнятості зокрема ЛЛьвівський центр ПТО ДСЗ Рівненському, Івано-Франківському, Одеському, Полтавському, Сумському, Дніпропетровському та Харківському.
Термін навчання – до 6 місяців. Форма навчання – очна (денна або вечірня), дистанційна, дуальна або змішана. Згідно із затвердженим порядком, ветерани або люди з інвалідністю внаслідок війни можуть проходити як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку або підвищення кваліфікації, самостійно обравши професії або програми підвищення кваліфікації з переліку, що зазначений на сайті ДСЗ
https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu.
![]()
![]()
Експериментальний проєкт спрямований на підтримку конкурентоспроможності учасників бойових дій та людей з інвалідністю. Адже освоєння ними нових знань, розвиток професійних навичок, підвищення рівня фахових компетенцій – це додаткові можливості як для успішної побудови кар’єри, так і масштабування власного бізнесу
.
На Львівщині у січні-червні цього року шансом здобути нову професію або підвищити рівень кваліфікації в межах експериментального проєкту скористалися ![]()
![]()
осіб, зокрема ![]()
![]()
учасники бойових дій і ![]()
людей з інвалідністю. З-поміж них найбільше було охочих вчитися за такими програмами як «Основи FPV: від початку до майстерності»
, «Керування безпілотним літальним апаратом»
, «Використання безпілотного літального апарату в аграрному виробництві»
, «Логістичний менеджмент, основи, види, міжнародні аспекти»
, «Start Up: твій шлях до успіху»
, а також освоїти фах тракториста-машиніста сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва![]()
![]()
. Усього від початку дії програми, тобто з листопада 2023 року, навчальним експериментом у нашій області охоплено 327 осіб. Ще ![]()
48 ветеранів у першому півріччі 2025 році отримали ваучери
на навчання для підвищення рівня конкурентоспроможності на ринку праці.
До слова, уже відкрита реєстрація (https://salo.li/7764ED2) на двомісячне навчання для ветеранів і членів їхніх родин у межах проєкту «SkillForge»
(«Кузня навичок для ветеранів: навчання, перекваліфікація та підтримка працевлаштування»), який реалізовується ГО «Розвиток бізнес-сектору України» за програмою «Варто: Єднання 2.0»
, що впроваджується Українським ветеранським фондом у партнерстві з ІСАР «Єднання». Деталі – https://salo.li/A4bAc10 .
